Teksti suurus:
A A A

Helme üksikkompanii pealikuks saab lipnik Riho Karu

20.02.2013
Lipnik Riho Karu ja nooremleitnant Heldur Tellmann

Kaitseliidu Valgamaa maleva Helme üksikkompanii üldkoosolekul tegi kompaniipealik nooremleitnant Heldur Tellmann ettekande 2012. aasta tegemistest.
Tema sõnul on Helme üksikkompanii ridades 79 tegevliiget. Enamik nendest suhtelised aktiivsed ja võtavad osa nii õppustest kui ka vastutusalas korraldatavatest ühisüritustest. Kompanii tugevamaks küljeks on see, et eakamate ja isamaaliselt meelestatud kaitseliitlaste kõrvale on astunud ka noori, energilisi ja uutest mõtetest pakatavaid võitlejaid.
„Möödunud aastal oli Kaitseliidu Valgamaa maleva tegevuse põhirõhk suunatud Valka. Kuid Helme üksikkompaniiski jagus tegevusi küllaga. Meie kompanii vastutusalal toimusid mitmed meeldejäävad koostöö üritused. Aasta algul tähistasime Helme kihelkonnast võrsunud kuulsate kindralite vabadusvõitlejate sünniaastapäevi, osalesime Eesti Vabariigi 94. aastapäevale pühendatud üritusel, Tõrva linnas korraldatud lastekaitse- ja isadepäeval jne,“ rääkis kompaniipealik H. Tellmann tehtust.
Samas osalesid Helme üksikkompanii kaitseliitlased mitmetel sõjalis-sportlikel võistlustel ning andsid oma panuse malevas korraldatud võistlusmatkade läbi viimiseks. „Helme üksikkompanii kaitseliitlased käidi Scoutsrännakul, võtsid osa võistlusmatkadest „Väle jänes“, „Kuperjanolaste rada“ ja „Koloneli laskmine“, jätkas kõneleja.
Tellmanni sõnul andsid Helme kompanii kaitseliitlased oma panuse ka Valga Sõjaajaloo päevade läbi viimiseks, osalesid Maakaitsepäeva paraadil, aitasid Tõrva linna Mulgi II laulupeo tule transportimisel ning tagasid sellel suurüritusel avalikku korda.
Üheks suuremaks ja olulisemaks sündmuseks 2012. aastal oli Helme valla, Kaitseliidu Valgamaa maleva, Viljandi muuseumi ja mitmete teiste asutuste ning ettevõtete korraldatud ajalookonverents „Meie kindralid“ ning sellele järgnenud kindralmajor Aleksander Jaaksoni mälestuskivi avamisel endise Pokardi mõisa südames. Abistati noorteorganisatsioone ürituste korraldamisel ning kasutati võimalust käia laskmas Ritsu lasketiirus.
Kokkuvõttes tõdes kompaniipealik nooremleitnant Heldur Tellmann, et 2012. aasta oli Helme üksikkompaniile edukas. Käesoleval, 2013. aastal tuleb jätkata ühisürituste korraldamise traditsiooni ning uute liikmete värbamist kaitseliitu.
Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik major Tõnis Org tõdes, et Helme üksikkompanii on tugev ja võimeline oma kogukonda igasuguste väärnähtude eest kaitsma. Samas teatas major Org, et kuna Helme üksikkompanii pealik Heldur Tellmann elab Valgas, on ta avaldanud soovi jätkata teenistust Kaitseliidu Valgamaa maleva Valga kompaniis. Tänanud nooremleitnant Heldur Tellmanni sihikindla ja tulemusliku tegevuse eest Helme üksikkompanii juhtimisel teatas Valgamaa maleva pealik Org, et Helme üksikkompanii pealiku kohale asub tõrvalane lipnik Riho Karu.

Vello Jaska
Kaitseliidu Valgamaa maleva
teavituspealik