Teksti suurus:
A A A

Jahilaskur Aili Popp näitas Euroopa meistrivõistlustel taas kõrget taset

08.08.2013
Hiljuti toimusid Ungaris Sarlóspusztas Euroopa meistrivõistlused kombineeritud jahilaskmises. See võistlus koosneb haavli- ja vintpüssiga 100 meetri kauguselt neljas asendis nelja erineva silueti pihta laskmises. Valgamaa nimekas laskesportlane Valgamaa maleva kaitseliitlane Aili Popp naases seekordsetelt Euroopa meistrivõistlustelt kolmanda kohaga.
„Sõitu alustasime neli päeva enne võistlusi, et vältida liigset kiirustamist. Et selga ja jalgu sirutada ning keha kinnitada, tegime vahepeatusi igas riigis, mille sihtpunkti sõites läbisime,“ selgitas jahilaskur.
Kõneleja lisas, et kuna majutuskoha broneerimisega jäädi hiljaks, tuli ööbida võistluskohast 45 kilomeetri kaugusel. See tähendas aga, et võistluspäev venis sellest johtuvalt vähemalt paari tunni võrra pikemaks.
„Võrreldes varasemate aastatega oli äsjastel Euroopa meistrivõistlustel osavõtjaid tunduvalt rohkem. Sest teadupärast läheb see spordiala iga aastaga üha populaarsemaks. Et võita, peab kõik 100 protsendiliselt õnnestuma,“ märkis Popp.
Laskur lisas, et rajameistrid olevat selleks korraks väga tehnilised ja kiired rajad teinud.
Sellest tulenevalt olnud treeningute järel näha küllaltki palju mornide nägudega võistlejaid. Oma pitseri võistluskäiku vajutas ka ilmastik. Isegi vilus näidanud kraadiklaas 35 pügalat sooja. See ajendas igal võimalikul juhul jahedamat kohta otsima.
„Esimesel võistluspäeval õnnestus vintpüssist laskmine hästi, kuid haavlite laskmine ebaõnnestus täielikult. Sellest polnud raske järeldada, et olen esikoha konkurentsist väljas. Ent kõigest olenemata tõusid pinged haripunkti. Järgmisel päeval lasksingi vindist jooksva sea harjutuses isikliku rekordi. Ka viimase võistluspäeva tulemustega jäin rahule. Aga enne lõputseremooniat ma oma lõpptulemust ei teadnud. Kuni kohtunikud tulid ja ütlesid, et ma pean hakkama haavli- ja vintpüssi 3-4 koha peale ümber laskma,“ rääkis südikas laskur Aili Popp.
Nii tuligi tal uuesti laskmispaika minna ja püssid välja võtta. „Ümber hakkasin laskma eelmise aasta kolmanda koha omanikuga, kes on väga vilunud haavlilaskja. Algul lasksime suhteliselt võrdselt. Siis tegi vastane aga järjest kaks möödalasku, mis andis minule teatava kindlustunde. Kokkuvõttes edastasin teda haavlilaskmises kolme lasuga. Ka vindi laskmises olin mina täpsem ja võtsin kindla võidu,“ ei varjanud tuntud jahilaskur Popp oma rõõmu.
„On hea meel, et võitsin Euroopa meistrivõistlustel kolmanda koha. Väike pettumus siiski on, et seekord ei õnnestunud kõige kõrgema pjedestaali astmele tõusta, kuid elu läheb edasi. Mõtted liiguvad juba järgmiste Euroopa meistrivõistluste suunas,“ heitis Aili Popp pilgu tulevikku.
„Nimeka laskesportlase Aili Popi Ungaris toimunud Euroopa meistrivõistlustel osalemist toetasid Puka vallavalitsus, Kaitseliidu Valgamaa malev ja mitmed isiklikud sponsorid.

Vello Jaska
Kaitseliidu Valgamaa maleva
teavituspealik