Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu kergejõustiku võistlustel võidutses Valgamaa malev

07.06.2018
Möödunud nädala laupäeval Türi linna staadionil toimunud Kaitseliidu meistrivõistlustel kergejõustikus võttis võistkondlikus arvestuses  võidu Valgamaa malev. Lisaks naasti Türilt veel kuraditosina jagu individuaalsete meistritiitlitega ning pendelteatejooksu esimese kohaga.

Aasta tagasi samuti Türil toimunud meistrivõistlustel pidi Valgamaa malev leppima teise kohaga, jäädes alla vaid korraldajatele, Järva malevale. Tänavu võeti 643 punktiga magus võit. Vaid nelja punkti kaugusele jäi möödunud aasta võitja Järva malev 639 punktiga ning auväärse kolmanda koha saavutas Rapla malev 571 punktiga. Heitlus võistkondliku kolmanda koha eest oli tihe, neljanda koha saanud Saaremaa ja viienda koha saanud Võrumaa jäid kõigest kahe punkti kaugusele, kogudes 569 punkti.

Kodutütarde ja noorkotkaste arvestuses esindasid Valgamaa malevat nooremas astmes kaks noormeest ja kaks neidu. Tüdrukute arvestuses võitis kaks meistritiitlit Kertu Taldrik, kes tõusis pjedestaali kõrgemale astmele kaugushüppes (4,58m) ning palliviskes (45,40m). Lisaks saavutas Kertu veel hõbemedali 100 meetri jooksus (13,5 sekundit) ning viienda koha 800 meetri jooksus. Meistritiitliga pärjati ka Anastassia Loskutova, kes 100 meetri jooksu võitis ajaga 13,4 sekundit. Lisaks veel kolmas koht kaugushüppes (4,18m), kuues koht 800 meetri jooksus ja 11. koht palliviskes.

Valgamaa maleva kõige edukamaks sportlaseks tõusis seekord nooremate noorkotkaste arvestuses võistelnud Dan Šemeljov, kes krooniti koguni kolmekordseks Kaitseliidu meistriks. Noormehe arvele jäid esimesed kohad 100 meetri jooksus (12,3 sekundit), kaugushüppes (5,05 meetrit) ja palliviskes (53,5 meetrit). Pjedestaali teisele astmele tõusis Šemeljov aga veel ka 1500 meetri jooksus (5.36,3).

Dani kõrval tegi hea võistluspäeva ka Madis Voitk. Tema arvele jäi teine koht kaugushüppes (4,65 meetrit), kolmas koht 1500 meetri jooksus (5.40,9), neljandad kohad palliviskes ja kaugushüppes.

H18 võistlusklassis sai 100 meetri jooksus hõbemedali (12,86) ning 1500 meetri jooksus pronksi (4.38,6) Margus Koor. Tema kontole jäi veel neljandad kohad kuulitõukes ja kaugushüppes. D18 klassis hoolitses võistkondlike punktide eest aga Marge Tamm, saavutades kuulitõukes üheksanda koha.
Järjekordsed meistritiitlid tulid Valgamaa malevale aga D35 klassist. 800 meetri jooksus oli kõige kiirem Maive Vill, saavutades võidu ajaks 3.13,7 minutit. Maive kontole jäi veel teine koht 100 meetri jooksus (15,2) ja kaugushüppes (3,77 meetrit) ning seitsmes koht kuulitõukes. Samas võistlusklassis pärjati meistritiitliga ka Aili Popp. Kuldne medal riputati Ailile kaela kaugushüppe esimese koha eest (3,99 meetrit) ning pronksmedalid 100 meetri jooksus (15,4) ja kuulitõukes (9,75).

Suurepäraseid tulemusi näitasid veel ka D45 klassis võistelnud Tiiu Kannes ja Katrin Karus. Tiiu kontole kogunes esimene koht 800 meetri jooksus (2.56,5), kolmas koht 100 meetri jooksus (16,7), neljas koht hoota kaugushüppes ning viies koht kuulitõukes. Katrini kontole jäi aga esimene koht kuulitõukes (9,04), kolmas koht hoota kaugushüppes (1,89) ning kümnes koht 100 meetri jooksus.

Kõige arvukamalt oli Valgamaa malev esindatud H40 klassis, kus oli väljas kolm harrastussportlast. Kahekordseks Kaitseliidu meistriks tõusis selles klassis Andres Kaas, olles parim 100 meetri jooksus (13,4) ja kaugushüppes(4,59). Kahel korral tõusis pjedestaalile ka Valgamaa maleva pealik Kaido Lusik, saavutades teise koha kuulitõukes (10,52) ja kolmanda koha kaugushüppes (3,99). Lisaks tegi maleva pealik kaasa veel ka 100 meetri jooksus, kus saavutas tihedas konkurentsis kaheksanda koha. Kkohapunkte tõi malevale veel ka Rein Säinas, kes saavutas kuulitõukes tulemusega 10,33 meetrit kolmanda koha.

H60+ klassis oli heas hoos aga Sulev Kõiv. Sulevi kontole jäi seekord esimene koht 100 meetri jooksus (16,1), teine koht 1500 meetri jooksus (7.00,09, neljas koht hoota kaugushüppes ning viies koht kuulitõukes.

Kuldse tulemuse sai Valgamaa malev kirja ka pendelteatejooksus. Jooks võideti tulemusega 1.19,3 minutit. Kõigest 0,8 sekundi kaugusele jäi Järva malev ning kolmanda koha napsas omale Saaremaa. Järgnesid Võrumaa ja Rapla.

Võistkondlikus arvestuses saavutas Valgamaa malev 643 punktiga esimese, Järva malev 639 punktiga teise ning Rapla malev 571 punktiga kolmanda koha. Neile järgnesid Saaremaa, Võrumaa, Tartu, Sakala, Pärnumaa, Kaitseliidu peastaap, Lääne ja Tallinna maleva esindused.

Võistlusest võtsid osa kodutütred, noorkotkad, naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased kokku 12 võistlusklassis. Võisteldi 100m jooksus, kaugushüppes, paigalt kaugushüppes, kuulitõukes, 800m jooksus (naised), 1500m jooksus (mehed) ja võistkondlikult pendelteatejooksus.
Kaitseliidu meistrivõistlused kergejõustikus toimusid teist korda ning ka seekord oli korraldajaks Järva malev.