Teksti suurus:
A A A

Kotkasilm Valgmaal

14.11.2012

Tervikuna läks seekordne Ohvitseride Kogu kombineeritud laskevõistlus igati korda. Võistlejad on rahul ja tulemused täiesti arvestatavad. Loe edasi...  Kirjutas: Vello Jaska
 

Hiljuti toimus Metsniku lasketiirus Lõunapiiri Ohvitseride Kogu kombineeritud laskevõistlus Kotkasilm. Võistlusprotokolli oli märgitud 14 laskesportlase nimed. Laskevõistlus Kotkasilm koosneb mitmest harjutusest, selgitamaks nende tulemuste põhjal välja pingerea sümboolse kotkasilma laskmiseks. Võistlus algab püstolilaskmistega. Esmalt ühe ja siis kahe käega mõlemal juhul 10 lasku 25 meetri kaugusel olevasse märklehte. Ja siis astutakse tulejoonele automaatrelvast laskmiseks. Esmalt lastakse lamades, siis püsti ja viimasema põlvelt. Igas asendis 5 lasku 100 meetri kaugusel olevasse märklehte. Nende lasketulemuste põhjal tekib pingerida sümboolse kotkasilma laskmiseks. Seekord näitas oma teravat silma ja täpset kätt Politsei- ja Piirivalveameti piirivalveosakonna piiriturvalisuse büroo piirivalvetalituse juht politseimajor Jaanus Breivel.

Oma õnnestumisest „Kotkasilm-2012“ austava tiitlini jõudmisel ütles Jaanus Breivel, et ta on tegelnud laskespordiga pidevalt. Ka viimasel ajal. Kuid siiski möönab, et viimasel ajal treenib põhiliselt õhkrelvadest laskmist. Lahingrelvadest, püstolist ja automaadist laskmise kogemused on tulnud kaasa ajateenistusest ning hiljem sõjakoolist.

„Kui olin veel väike, kinkis isa mulle õhupüstoli. Õppisin sellest laskma ja ju siis sellest ajast ongi laskesport minule hinge jäänud. Igal juhul mingi tunnetus on olemas,“ rääkis täpsuslaskur Jaanus Breivel .

Küll tuleb tunnistada, et viimase kahe aasta jooksul, mil peres on kasvamas poeg, on pidanud ta kõik hobid tahaplaanile jätma. Sest kogu tema aeg kulub tööle ja perele. Kuid õnneks on laskmine nagu jalgrattasõit, mis ei unune.

Breiveli sõnul on Kotkasilma võistlus üks paremini korraldatud laskevõistlus. Selle käigus sooritatakse mitmeid harjutusi ja siis jõutakse kulminatsioonini.

Eelnevate laskmistega tekitatakse pingerida sümboolse kotkasilma laskmiseks. Kuna kotkasilma lastakse väga väikese objekti pihta, on selle austava tiitlini jõudmisel tegemist ka teatava õnnefaktoriga. Sellepärast, et tegelikult on kõikidel võistlejatel reaalne võimalus Kotkasilmaks saada.

„Pinge püsib kuni võistluse lõpuni. Ajalugu on näidanud, et mõnikord lastakse kotkasilma mitu ringi enne kui keegi sellele pihta saab.

Täna õnnestus minul teise laskjana kotkasilmale pihta saada ja „Kotkasilm-2012“ kõrge tiitlini jõuda,“ ütles laskesportlane Jaanus Breivel oma saavutuse üle rõõmu tundes.

Märkimist väärib asjaolu, et kunagi pole Kotkasilma võistluse ajal vihma sadanud. See tähendab, et isegi Kõigevägevam soosib selle huvitava ja laskesportlastele kasuliku võistluse läbi viimist.

Jaanus Breivel kõikidest seni korraldatud Kotkasilma võistlustest osa võtnud ei ole.

Lõunapiiri Ohvitseride Kogu liige kapten Matti Kanep ütles, et 16. Kotkasilma võistlus kujunes juba algusest peale suhteliselt tasavägiseks. „Rõõmu teeb see, et areenile ilmus uus Kotkasilma võitja. Selleks on politseimajor Jaanus Breivel.

Kanepi sõnul oli ka võistluse korralduslik pool väga heal tasemel. Kohtunik Valgamaa maleva kaitseliitlane Toomas Palumaa tegutses väga asjatundlikult. Tema abi sama maleva kaitseliitlane Arnold Iprus on ka laskevõistluste korraldamises väga pädev.

„Lõunapiiri Ohvitseride Kogu juhatuse esimees politseikapten Andrus Reimaa on võimeline taolisi aega nõudvaid ja pingeid üleval hoidvaid võistlusi heal tasemel läbi viima,“ väitis tuntud laskesportlane Matti Kanep.

Võistluse lõpul said kõik osalejad ja kõrgete tulemusteni jõudnud laskurid LOKi juhatuse esimehelt Andrus Reimaalt väärilised autasud. Seejuures ütles ta: „Oleks oodanud suuremat osavõttu, kuid paljud reservis olevad ohvitserid ei saanud kohale sõita ja osa rivis olevaid ohvitsere pidid olema teenistuses.“

Reimaa väitel olid püstolilaskmise tulemused oodatust mõnevõrra tagasihoidlikumad. Ilmselt mängis selles otsustavat rolli ka päike, mis paistis otse märklehe peale ja tegi seega sihtimise raskeks.

„Kuid tervikuna läks seekordne Kotkasilma võistlus igati korda. Võistlejad on rahul ja tulemused täiesti arvestatavad. Aga teisalt on Kotkasilma võistlus ellu kutsutud ka selleks, et Lõunapiiri Ohvitseride Kogu liikmed saaksid omavahel suhelda ja kinnitada oma osalusega, et LOKi liikmete vahelised koos käimise traditsioonid püsivad,“ ütles võistluse korraldaja Andrus Reimaa.