Teksti suurus:
A A A

Sõjaline kolmevõistlus

Kestvus: 29.04.2014 12:00 -
 Kaitseliidu meistriks sõjalises kolmevõistluses tuli seitsmendat korda järjest Tartu malev
 
26. aprillil kogunesid viie Kaitseliidu maleva esindajad Valgamaale, et selgitada välja parimad sõjalises kolmevõistluses nii individuaalselt kui ka võistkondlikult.
Vaatamata sellele, et osalejaid oli seekord kõigest 28, olid kõik kohaletulnud motiveeritud ja rõõmsameelsed. Väikesele osalejate arvule „aitasid“ tublisti kaasa samal nädalavahetusel toimunud suured õppused nii Põhja kui ka Lõuna piirkonna malevates ja  Naiskodukaitse laskevõistlus Pärnus. Kindlasti vedas aga ilmaga, kui hommikul Metsniku lasketiirus laskmisega alustati, siis oli lihtsalt soe, kuid granaadivise ning hilisem jooksukross Tõrvas leidis aset juba tõelises suvises leitsakus.
Valgamaa maleva esindusele möödus võistlus edukalt. Eriti tublid olid maleva ja Naiskodukaitse naised, kes saavutasid individuaalse kulla nii naiste, kui ka naisveteranide vanuseklassides. Naistest krooniti Kaitseliidu meistriks Aili Popp, kolmandale pjedestaaliastmele tõusis Lilian Leetsi. Naisveteranide arvestuses kuulus kindel võit Heili Metsa`le.
Meeste arvestuses võidutsesid Tartu maleva esindajad vennad Roosid, kellede omavahelisest heitlusest väljus seekord võitjana Indrek. Valgamaa maleva lippu hoidis kolmanda kohaga kõrgel Ants Kronberg. Meesveteranide heitlus Kaitseliidu meistritiitli nimel oli kõige tihedam, kolme ala lõppes edestas Valgamaa maleva liige Imre Õim järvalast August Albertit vaid ühe punktiga. Kolmanda kohaga täiendas Valgamaa maleva medalikogu Ahti Külm.
Vaatamata Valgamaa malevlaste suurele edule individuaalarvestuses ei suudetud pikaajalist valitsejat, Tartu malevat, siiski troonilt tõugata ning neile kuulus võistkondlik esikoht ja rändkarikas juba seitsmendat aastat järjest. Valgalastele sai saatuslikuks võistkonna komplekteeritus, nimelt meeste vanuseklassis oli üks võistleja lihtsalt puudu. Peale esialgset väikest pettumust olid malevlased siiski optimistlikud, sest teine koht on samuti suurepärane saavutus. Samuti annab see lisamotivatsiooni järgmise aasta võistkonna ettevalmistamiseks ja paremaks komplekteerimiseks.
Korraldamise fortuuna naeratas seekord Põlva malevale, seega ei ole meil järgmisel aastal vaja väga kaugele sõita…

Suured tänud kõigile korraldajatele ja osalejatele!


Tulemuste protokoll