Teksti suurus:
A A A

Valgamaa Maakaitsepäev

03.07.2017
23. juunil oli võidupüha, mida tähistati Valgamaa maakaitsepäevaga Valga Linnapargis, kus sai näha erinevaid väljapanekuid.
Oma kõnes tõstatas Valgamaa maleva pealik major Kaido Lusik küsimuse: „Miks me seda päeva tähistame?“ Ta ise tõi vastuseks, et sel päeval sai Eesti meie omaks ning see sai ka teistele riikidele selgeks tehtud. Lisaks lisas ta, et me peame sellel maal vastu seni, kuni meil on veel järelkasvu, sest niikaua on meil põhjust vastu võitlemiseks.

Päeva suursündmuseks oli Vabariigi Presidendi poolt läkitatud võidutule saabumine, mis toodi linna soomukil tsiklite eskordi saatel. Tule hoidjateks olid Kodutütarde Valgamaa ringkonna vanem Sigrit Säinas ning maakonna noorkotkaste pealik Hannes Vanatoa. Maavanem Margus Lepik võttis pidulikult vastu võidutule ning andis selle edasi kohalike omavalitsuste esindajatele, et need saaksid tule toimetada oma linnadesse ja valdadesse.

Lisaks sõnavõttudele ja tule jagamisele asetati vabadussõja ausamba jalamile pärjad ning Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik jagas omalt poolt välja uued auastmed ja tunnustused.

Maakaitsepäeval olid tulnud end tutvustama Valga Militaarteemapark, Lõuna-Eesti Päästekeskus, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Punase Risti Valgamaa Selts, Kaitseliidu Valgamaa malev ja Kaitsevägi, Naiskodukaitse Valga ringkond, Kodutütarde Valgamaa ringkond, Noorte Kotkaste Valga malev, Kaitseressursside Amet. Lisaks sai jälgida ka Pille Lahesoo koerte treeninggrupi esinemist ning kaitse- ja päästetehnika esitlusi. Kõhtu sai täita kohapeal pakutava sõdurisupiga.

Tekst ja fotod: Paul Poderat
Rohkem pilte SIIT!