Teksti suurus:
A A A

Valgamaa Maleva kaitseliitlased pidasid oma staabihoone ja tagalakeskuse sarikapidu

01.07.2013
Valgamaa maleva kaitseliitlased on juba pikemat aega oma Võru tänav 12 oleva staabihoone renoveerimist oodanud. Välja ehitamist vajas ka maleva tagalakeskus. Nüüd õnneks käib kaitseliidu Valgamaa maleva staabihoone remontimine ja samale kinnistule uue tagalakompleksi ehitamine täie hooga.
Kolmapäeva, 26. juuni pärastlõunasel ajal kogunes hulk kaitseliitlasi, ehitajate esindus ja mitmed renoveerimistöödega seotud ametiisikud maleva staabihoone juurde, et ehitustööde käigust täiendav ülevaade saada ja vastavalt traditsioonile sarikapidu pidada. Sest tööde kulg oli jõudnud juba sellisesse staadiumi, et ehitajatel oli tekkinud võimalus vana kombe kohaselt üle valmiva maja kõrguvate uhiuute sarikate külge pärg kinnitada. See oli aga tööde tellijatele ehk teisisõnu kaitseliidu poolele selge sõnum, et on õige aeg ehitajatele kiire ja korraliku töö eest välja teha. Sarikapeole omased suupisted valmistasid tegusad Valgamaa maleva naiskodukaitsjad.
 Kaitseliidu tellimusel rekonstrueerib Valgamaa maleva staabihoone ja ehitab uue tagakompleksi AS Semuehitus. Ehitusprojekti autor on AS RTG Projektbüroo ja omanikujärelevalvet teostab AS Telora-E.
„Rekonstrueerimise käigus saavad uue kaasaegse ilme kõik majas olevad ruumid üldpinnaga 1250 m2 ja rajatakse seni puudunud 670 m2 suurune laohoone-töökoda. Lisaks ümbritsetakse kogu kinnistu piirdeaiaga, püstitatakse sidemast, tehakse parklad ja haljastus,“ selgitas Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik major Tõnis Org.
Tema sõnul peavad ehitustööd olema lõpetatud veebruaris 2014.
Valga üksikkompanii pealik, Valga linnapea Kalev Härk kinnitas samas, et tunneb Valgamaa maleva edusammudest kahekordset rõõmu. „Ühest küljest sellepärast, et täiesti uue ilme saavas staabihoones hakkavad paiknema ka Valga üksikkompanii ruumid ning teisalt on see ehitusobjekt järjekordne märk sellest, et Eesti Vabariik ei ole mitte üksnes Tallinna linn nagu mõned võimukandjad lasevad välja paista, vaid seda jagub ka Valgamaale,“ kinnitas Härk. Ühtlasi jagas linnapea kõikide kaitseliitlaste rõõmu, kes peagi uued tööruumid saavad ja sellest tõttu nende töötingimused oluliselt paranevad.
„Kaitseliidu Valgamaa maleva tegemistele annab rekonstrueeritud staabihoone ja väga vajaliku tagalakeskus juurde saamine kindlasti hoogu juurde. Sest kaasaegsed tingimused võimaldavad veelgi enam kaasata vabatahtlikke kaitseliitlasi ning parandada väljaõppe kvaliteeti,“ märkis Valga linnapea Kalev Härk.
Meeleolukal üritusel said omavahel muljed vahetada nii ehitajad, kui maja tulevased kasutajad - Valgamaa maleva kaitseliitlased.

Vello Jaska
Kaitseliidu Valgamaa maleva
teavituspealik