Teksti suurus:
A A A

Allüksuste vaheline laskevõistlus

22.11.2022
Valgamaa malev korraldas 29 oktoobril  järjekordse allüksuste vahelise laskevõistluse lahingrelvadest. 
Seekord  võtsid laskeosavuses mõõtu Valgamaa maleva seitse erinevat allüksust. Meeskondadel tuli osaleda neljal erineval laskeharjutusel.
Peale lasketäpsuse oli oluline ka meeskonnatöö. Erinevatel laskeharjutustel tuli vastu võtta erinevaid otsuseid. Näiteks, kes mis laskeasendist ja distantsilt laseb, alates 300m kuni 25 meetrini. Püstoli laskeharjutuse ajal tuli suhelda omavahel kui keegi jäi hätta relva kokkupanekuga. Füüsiliselt aidata ei tohtinud.  Oluline oli osata ennakuga lasta, kui tabamusgrupp proovilaskude ajal polnud just seal kus sooviti, kuna relvad ei olnud isiklikud. Samuti tuli kiiresti kohaneda relvadega, millega tutvumiseks oli piiratud aeg.

Võitis ülekaalukalt Üksikrühm ILVES, teiseks jäi Otepää maakaitse rühma võistkond ning kolmanda tulemuse lasi välja Valga formeerimisrühma meeskond.

Võistlus on huvitav, kuna võitja meeskond saab luua põnevust ja väljakutseid. Nimelt võitja meeskond saab järgmisel aastal uue laskeharjutuse luua ja vabal valikul ühe eelnevatest laskeharjutustest välja jätta.
Kui võitja meeskond muudatusi teha ei soovi siis võisteldakse järgmine aasta samade laskeharjutustega.

„Lahinguväljal näeme, raisk!“
 
 
Kirsti
Pildimeenutus: