Teksti suurus:
A A A

Arvi Sokk

Kestvus: 01.12.2022 -
Kaitseliidu Valgamaa malev ja Noorte Kotkaste Valgamaa malev teatavad kurbusega, et meie seast on lahkunud Valga malevkonna ja Noorte Kotkaste Valgamaa maleva asutajaliige Arvi Sokk.
 
Arvi Sokk asus Kaitseliidu Valgamaa malevas staabiülemana tööle 13.05.1992. Staabiülemana ja hilisemas ametis staabiülema esimese abina oli Arvi südameasjaks ikka Kaitseliidu areng ja väljaõpe.
Alati oli tal mõte, et õppustest peavad osa võtma kõik kaitseliitlased, olgu nad või 70 aastased.

Maleva liikmeskonna suurendamiseks oli Arvil alati mõttes aktiivsem töö noorteorganisatsioonide loomiseks ja nende väljaõppe organiseerimises.

Arvi Sokk `u eestvedamisel tuli 7.novembril 1993 aastal Valga Gümnaasiumis kokku 14 poissi, et taastada Noorte Kotkaste Valgamaa malev. Arvi oli Noorte Kotkaste Valgamaa maleva malevapealik aastatel 1993-1999.
Arvi Sokk on öelnud: Mul ei tulnud kordagi mõttesse kahetseda, et pühendasin oma vaba aja Valgamaa noortele. Need täiskasvanud, kes kaasa lüüa ei soovinud, ei hoolinud ka kaitseliitlaste järelkasvust. Viimastel aastatel on sageli juhtunud, et tänaval tulevad vastu noored mehed ja ütlevad, et nad on olnud noorkotkad ja neil läheb elus hästi. Ka see on tunnustustehtud töö eest.

Arvi püüdis alati kasvatada noortest tõsimeelseid eestlasi, ustavaid isamaalisi. Ikka põhimõttel, et eestlane olen ja eestlaseks jään.

Kes siis veel, kui meie ise ei kaitse ennast?


Arvi Sokk ‘u ärasaatmine on  03. detsembril 2022 kell 13.00 Valga Jaani kirikust. Sügav kaastunne kõikidele  omastele.


Isamaa eest surmani“.