Teksti suurus:
A A A

Eesti Vabariigi 104. aasta sünnipäeva tähistamisel külas „Suure sõbra” juures

28.02.2022
Eesti Vabariigi 104. Aastapäeva tähistamine sai avalöögi juba 22. veebruaril, kui KL Valgamaa maleva Helme üksikkompanii, Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste liikmed käisid Tõrva valla lastead „Mõmmik” kutsel neil külas.
Lastele räägiti Kaitseliidust, anti võimalus proovida pähe kiivrit ja killuvesti, näidati milleks kasutatakse maskeerimisvõrku ja kuidas on talvel telgis olla. Lisaks oli võimalus läbida väike takistusrada, visata lumepalliga sihtmärgi pihta, istuda uhkelt veoauto kabiinis roolitaga ning ronida ka auto kasti. Päev oli sünnipäevahõnguline, toimekas ja lõbus.  
 
Kõigis nendes tegevustes olid suurteks abilisteks Valgamaa maleva liikmed Sander Ööbik, Krista Roio, Laura Sillamägi, Eha Older, Margit Kolju, Annela Telvik, Merikan Jaska, Juhan Otti, Endel Nael.
 
Helme üksikkompaniil on oma vastutusalal neli n.n. „Suurt sõpra”, kelleks on Tõrva valla lasteaed „Mõmmik”, Valgamaa maleva Naiskodukaitse Tõrva jaoskond, Helme Koduloomuuseum ja Tõrva valla Noortevolikogu. Hea koostöö märgiks on neile kingitud raamituna Helme üksikkompanii käiseembleem, mis on ühtlasi „Suur sõber” tunnuseks.
 
Tekst: Riho Karu
Foto: Merikan Jaska