Teksti suurus:
A A A

Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tähistamine Tõrva vallas

27.02.2024
Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tähistamiseks 24. veebruaril 2024 alustati tegevustega juba hommikul varakult. Kaitseliidu Valgamaa maleva nimel mälestasid Helme üksikkompanii Naiskodukaitse Tõrva jaoskonna, Kodutütarde Valgamaa ringkonna ja Noorte Kotkaste Valgamaa maleva liikmed Tõrva valla mälestusmärkide juures Vabadussõjas langenuid. Hommikused tseremooniad viidi läbi Taagepera Vabadussõja mälestusmärgi ning Helme kalmistul asuva Roobe risti  juures.  Tseremooniate käigus asetati pärjad, süüdati küünlad ning anti au Vabadussõjas võidelnutele ja langenutele.
Kell 8 hommikul alustati juba erinäoliste üritustega, mil Tõrva kesklinnas olevale Veskijärvele kogunesid kalastushuvilised, et pidada maha traditsiooniline kalapüügivõistlus Tõrva Tirk 2024.

Algusega Kell 10.00 toimus Tõrva gümnaasiumi pargis asuva Vabadussõja mälestussamba juures Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tseremoonia kõnede ja pärgade asetamisega. Välijumalateenistuse viis läbi EELK koguduse õpetaja ja KL Valgamaa maleva kaplan Arvo Lasting. Kõned pidasid Tõrva vallavanem Helen Elias, Kaitseliidu Valgamaa maleva Helme üksikkompanii pealik Riho Karu ja EKRE fraktsiooni esindaja Virgo Kosemets. Muusikalisi vahepalu pakkusid solistid Sirelin Meltsas, Marijanne Põhjala ja Ragnar Leeduks Maie Kala juhendamised. Pärjad asetasid Vabadussõja mälestusmärgi jalamile Tõrva vallavalitsus ja vallavolikogu, Kaitseliidu Helme üksikkompanii ja Naiskodukaitse Tõrva jaoskond, Tõrva noortevolikogu ning EKRE osakond Tõrvas.

Kell 11.00 kogunesid aktiivsed liikujad Tõrvaahju juurde, et üheskoos teha läbi meeleolukas tervisetund „Vabariiki terviseks!“, mida juhtis liikumisharrastuse treener Margis Sein.

Kell 12.00 oli Tõrva keskväljakul juba lõbus melu ning EV106 perepäev sai Toomas Lunge juhtimisel alguse. Kahtlemata oli üheks populaarsemaks atraktsioonis sõit Eesti lippudega ehitud veokikastis ning järjekord tekkis ka UTV ja ATV-ga sõitude tegemiseks. Esinesid Tõrva Muusikakooli solistid Novella Hansoni juhendamisel, Tõrva Avatud Noortekeskuse bänd Zärtz, HOP Dance tantsukooli noored ja JJ-Street. Naiskodukaitse Tõrva jaoskond viis läbi hariva mälumängu KAHOOT! Keskkonnas, et tutvustada rakendust “Ole valmis” ning testida tõrvakate teadmisi. Nagu alati ei puudunud ka kuum tee ning sõdurisupp.
 
Lisaks pakkusid külastajatele tegevusi Päästeamet, Kagu Vibuklubi, Kaitseliit ja Tõrva Avatud Noortekeskus. Keskväljakule olid endale koha leidnud Mulgi Elamuskeskuse neljajalgsed asukad ning tutvuda sai Tõrva Gümnaasiumi õpilasfirmade tegevusega. Päeva lõpetuseks andis emeriithurmorite bänd Kaunimate Aastate Vennaskond meeleoluka ja humoorikate vahepaladega kontserdi.
 
Kõik Kaitseliidu poolne sai teoks NKK Tõrva jaoskonna, KL Helme üksikkompanii, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde koostöös.

Tekst: Riho Karu
Fotode autor: Egon Bogdanov ja NKK Tõrva jaoskond
Pildimeenutus: