Teksti suurus:
A A A

In Memoriam Rein Puudersell

07.05.2020
Valgamaa malevat on tabanud valus kaotus. 2. mail 2020 lahkus meie hulgast Valga üksikkompanii kaitseliitlane ja maleva auliige Rein Puudersell ( 25.04.1940 - 02.05.2020)
Rein sündis 1940. aastal Tallinnas raudteelase perekonnas. Pealinna kandi poissi temast ei tulnud, saanud kooliteed alustades Lõuna-Eestist maitse suhu, tõi saatus teda ikka ja jälle talle südamelähedasse Valgamaa kanti tagasi.  Kogukondlikult aktiivse inimesena on andnud ta tubli panuse meie riigi ülesehitamisel ja samuti ajaloolise pärandi hoidmisel. Rein on olnud Eesti Kongressi Saadik, vallavolikogu liige ning EELK Karula koguduse üks taastajatest ja juhatuse liige. Karula Muinsuskaitse Seltsi esimehena juhtis ja organiseeris ta Karula Vabadussõja ausamba taastamist, olles ka raamatu "Karula Vabadussõja mälestussamba lugu." kaaskoostaja.
 
Isamaalise inimesena on tema liitumine kaitseliiduga organisatsiooni taasasutamise aastatel eeskujuks paljudele.
Rein on olnud Kaitseliidu Valgamaa Maleva liige alates 1993. aastast.  Ta oli üks Kaitseliidu taasasutajatest Lüllemäel, ning maleva auliige aastast 2015.  Tema  panus  kaitseliitu on olnud suur.  Rein Puuderselli on autasustatud Vabaduse Tammepärja aumärgi, Kaitseliidu teenetemedaliga II klass, Kaitseliidu teenetemedaliga III klass, Kaitseliidu Valgamaa Maleva I ja II klassi teeneteristiga.
 
 
Kaitseliidu Valgamaa malev mälestab lahkunut ja avaldab kaastunnet omastele.