Teksti suurus:
A A A

Kaitseminister külastas Valgamaa malevar

07.08.2023
26. juulil külastas Kaitseminister, Hanno Pevkur, Noorte Kotkaste Valgamaa maleva ja Kodutütarde Valgamaa ringkonna poolt korraldatud noortelaagrit Spekter, mis toimus Metsniku harjutusväljal. Minister vestles laagris olles noortega ning nägi, kuidas toimetavad Valgamaa noortejuhid ja milliseid huvitavaid võimalusi pakutakse Valgamaa noortele.
Ministrile jättis positiivse mulje, et noorte ideed ja algatused saavad laagris teostuse ning meeldivaks üllatuseks oli, et laagrisse on kaasatud noored Leedust, Lätist ja Ukrainast. Visiidi raames külastas Pevkur tegevuspunkte, et näha ja kogeda mida meie noored täpsemalt laagris õpivad ning teevad. Külastus andis ministrile hea ülevaate noortetööst Kaitseliidu noorteorganisatsioonides Valgamaal ning noorte ja noortejuhtide muredest, kui rõõmudest.
 
Noortelaager Spekter toimub kolmandat korda, esimene laager toimus 2018 suvel, teine 2021. Sel aastal, nagu ka eelmisel korral, toimub laager Spekter maakondades. Valgamaa laagrist võtab osa ligi 140 noort.
 
Kaitseministri küllakutse algatas Noorte Kotkaste Valgamaa maleva aktiivne noorkotkas, Silver Ostrat, kes oli ministrile talvel töövarjuks. Kutsele vastati ootuspäraselt positiivselt. Kaitseminister andis Silverile üle ka Noorte Kotkaste esimese järgu. Laagris olnud laste jaoks oli ministri nägemine suureks sündmuseks.
 
 
Pildid: Keteri Saan
Kirjutas:
 
Jaanika Vahtra
Kodutütarde Valgamaa ringkond
noorteinstruktor
Pildimeenutus: