Teksti suurus:
A A A

Kaitseministri tänuvastuvõtt

29.07.2020
Seoses eriolukorra ja koroonaviiruse levikuga vajas Eesti riik vabatahtlikke riigipiirile. Oma  panuse riigi ja rahva kaitsmisele andis rohkem kui 1200 Kaitseliidu ja Naiskodukaitse liikme.
10.juulil tunnustas Kaitseminister Jüri Luik eriolukorras appi tulnud vabatahtlikke. Minister tänas Kaitseministeeriumi saalis toimunud pidulikul tseremoonial eriolukorra lahendamisel silma paistnud kaiseväelasi, kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid tänukirja ja soojade sõnadega. Ministri tunnustusega ühinesid Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem ja Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi. Valgamaa malevat esindasid tänutseremoonial malevapealik major Kaido Lusik, kaitseliitlane Priit Paju ja naiskodukaitsja Hele Zilmer. Maleva panuse põhiraskus oli piirikontrolli toetamine ja tõkestuspostide mehitamine maakonnas. Vabatahtlike panus oli enam kui märkimisväärne, kokku panustas malevast rohkem kui 90 kaitseliidu liiget.

Kaitseministri tänusõnad olidki määratud eeskätt vabatahtlikele. Tema sõnul tõestasime me veenvalt, et vabatahtlikest koosnev Naiskodukaitse ja Kaitseliit seisavad oma ülesannete kõrgusel ning  tulevad riigi ja rahva toetamisega tõsises kriisis suurepäraselt toime. Minister avaldas, et ei kahtlegi, et Eesti riik usaldab Kaitseliitu ning avaldas lootust, et oleme ka tulevikus tegutsemisvalmis. Jüri Luik rõhutas oma kõnes ka seda, et tänu meile sai pandeemia taustal täidetud kolmekordne ülesanne: kaitsta iseennast, abistada elanikkonda ja toetada riiki.