Teksti suurus:
A A A

LisaΓ΅ppekogunemine β€žOkas 2023-2β€œ 5.-7. mai

05.05.2023
π—§π—”Μˆπ—›π—˜π—Ÿπ—˜π—£π—”π—‘π—¨, π—’π—Ÿπ—¨π—Ÿπ—œπ—‘π—˜ π—§π—˜π—”π——π—”π—”π—‘π—‘π—˜ [‼️] Vabariigi Valitsus otsustas täna kuulutada välja lisaõppekogunemise „Okas 2023-2“, kuhu kutsutakse 607 maakaitseüksustesse kuuluvat reservväelast. Lisaõppekogunemine on harjutava iseloomuga ja vahetu julgeolekuoht Eestile puudub.
 
Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsustatud piirarvule kutsutakse kaitseväe juhataja ettepanekul lisaõppekogunemisele Okas kuni 607 Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkonna Tartu, Põlva, Võrumaa, Valgamaa ja Sakala maleva koosseisus maakaitse üksustesse kuuluvat reservväelasest kaitseliitlast. Lisaks on lisaõppekogunemisele kavas kaasata toetavate tegevuste raames kuni 300 Kaitseliidu liiget.
[πŸ—“οΈ] Õppus Okas 2023-2 kestab 5.-7. maini.

π‘³π’Šπ’”π’‚π’Μƒπ’‘π’‘π’†π’Œπ’π’ˆπ’–π’π’†π’Žπ’Šπ’”π’† π’Œπ’–π’•π’”π’†π’• 𝒔𝒂𝒂𝒃 π’Œπ’π’π’•π’“π’π’π’π’Šπ’…π’‚ lehelt www.kaitsevaeteenistus.ee või oma üksusest. Andmed laaditakse üles pärast valitsuse otsuse ametlikku allkirjastamist.

Kõik õppusel osalejad saavad lisainfot lisaõppekogunemise kohta oma kodumalevast:
Õppusele kutsutud Valgamaa maleva liikmed saavad lisainfot telefonilt +372 717 9405 ja e-posti aadressilt valgakaitseliit.ee.

Lisaõppekogunemise Okas 2023-2 eesmärk on lahinguvalmiduse kontrollimine, mille käigus kontrollitakse riigikaitse käsuahela toimimist Vabariigi Valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemiseni. Samuti harjutatakse varitsuste planeerimist ja läbiviimist ning kontroll-läbilaskepunkti rajamist ja nende rajamisega kaasnevaid tegevusi.

Kaitseväe ja Kaitseliidu ülesanne on tagada Eesti riigi kaitse kõikides olukordades. Eesti riigikaitsemudel tugineb reservarmeele ning Eestis korraldatakse rahuajal regulaarselt õppuseid, et säilitada ja tõsta reservstruktuuri kiirreageerimise võimet.