Teksti suurus:
A A A

Maakaitsepäev Otepääl 23.juunil 2022

15.06.2022
Võidupüha maakondlik tähistamine toimub sellel aastal Otepääl
 
23. juunil on võidupüha. Sellel aastal toimub võidupüha tähistamine ja maakaitsepäeva kogupereüritus Otepää vallas. Kõik on lahkesti oodatud osalema!
 
Presidendi poolt süüdatud võidutuli saabub Kuressaare paraadilt kaitseväe õhuväe lennuvahendiga mandrile ning sealt omakorda motoeskordi saatel Otepääle, Tehvandi parklasse orineteeruvalt kell 15.00.
Maakaitsepäeva lõpetuseks pannakse võidutuli Otepää vabadussamba juurde tuleurni, kust soovijad saavad seda oma jaanilõkke süütamiseks ka hiljem võtta.
Kogupereüritusel Tehvandi suusastaadioni parklas saab näha ja katsuda nii Kaitseliidu, Kaitseväe kui ka liitlasriikide relvastust ja tehnikat. Samuti on esindatud teised jõustruktuurid ning organisatsioonid, kes oma varustust ja tegevusi tutvustavad. Tehvandi parklas maandub ka õhuväe helikopter.
Lastele pannakse ülesse takistusrada ning kõigile külastajatele pakutakse ehtsat borši, mida aitavad valmistada kohalikud ukrainlased. Päevale paneb punkti osalejate paraadmarss  pidulikule rivistusele.
Üritustel on esindatud Kaitseliit, Naiskodukaitse, Valgamaa maleva Noored Kotkad ja Kodutütred, Õhuvägi, eFP NATO lahingugrupp, Päästeamet ja Eesti Punane Rist.
Maakaitsepäeva korraldab Kaitseliidu Valgamaa malev. Sündmuse põhivastutaja on Otepää malevkond koostöös NKK Valga Ringkonna Otepää ja Tõrva jaoskonnaga, Otepää valla ja Otepää kultuurimajaga ning Tartu Maleva ja Võrumaa Malevaga.
 
KAVA
11.00 jumalateenistus Otepää Maarja kirikus
11.30 pärgade asetamine Otepää vabadussambale
12.00-15.30 maakaitsepäeva kogupereüritus Tehvandi staadioni parklas
14.30-15.00 pidulik rivistus ja ergutamised
15.00 võidutule saabumine Otepääle, Tehvandi staadionile
15.00-16.00 tulevalve Otepää vabadussamba juures