Teksti suurus:
A A A

Meie maleva tegevliige pälvis kõrge tunnustuse.

29.09.2020
22. september 2020 tunnustasid president Kersti Kaljulaid, siseminister Mart Helme ja Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu Pärnus päästeteenistuse aumärgiga 112 inimest, kes on silma paistnud hoolivuse, missioonitunde ja vaprusega inimeste elu ja vara päästmisel või kel on märkimisväärseid teeneid päästevaldkonna arendamisel.
Valgamaalt pälvis teiste hulgas Elupäästja III klassi medali Priit Paju. Priit on endine Tallinna Kiirabi välijuht, kes on nüüdseks kolinud koos perega Valka ja töötab Valga Kiirabis. Aktiivse kaitseliitlasena on ta Harjumaalt üle tulnud Valgamaa maleva Valga üksikkompanii korrakaitse rühma liige. Priit panustab palju ning on alati kohal kui teda vajatakse. Vabal ajal armastab ta sõita mootorrattaga, peres on kasvamas kolm last.

Elupäästja medali sai 70 inimest, nende seas lisaks päästjatele, kiirabitöötajatele ja politseinikele ning teistele päästevaldkonna töötajatele ka 15 eraisikut. Aumärkidega tunnustati ühtekokku 112 inimest. Lisaks elupääste medalitele anti üle kolm päästeteenistuse kuldristi, 11 päästeteenistuse hõberisti ning 28 päästeteenistuse medalit. Samuti anti üle vabatahtliku Päästeala edendaja rändauhind ning Päästeameti peadirektori tänukirjad.

Valgamaa Malev on väga uhke Priit Pajule osaks saanud tunnustuse üle.


Ivi Tigane