Teksti suurus:
A A A

Meie seast on lahkunud Otepää malevkonna pealik vanemseersant Aleksander Mõttus.

17.12.2022
Anname sügava kurbusega teada, et eile õhtul lahkus meie seast Otepää malevkonna pealik vanemseersant Aleksander Mõttus.

Ta jõudis Kaitseliidus olla üle 30 aasta ja viimased 16 aastat oli ta Otepää malevkonna eesotsas, mille juhtimist ta hingega korraldas.
Alexander Mõttus sündis 1951. aastal 29. juulil Otepääl.
 
Aleksander, keda kohalikud teadsid kui Sassi, oli tõeline kodumaa hoidja, kelle panust on Otepää kogukonna ellu on raske ülehinnata. Sass oli alati seal, kus midagi toimus. Võis kindel olla, et kui tegemist oli üritusega, mida korraldas Kaitseliit, Naiskodukaitse või kohalik omavalitsus, oli Sass alati kaasa löömas. Erialalt oli Sass kogenud ja teenekas teedemeister – ta töötas Trev-2 abiteedemeistrina.
 
Aleksander astus Kaitseliitu juba vahetult pärast organisatsiooni taasloomist. Tema teekond kaitseliitlasena sai alguse jaopealikuna, misjärel saabus periood ründerühma juhina ning siis valverühma ülemana. Järgnesid malevkonnapealiku abi, kompaniipealiku abi ja kompaniipealiku ning malevkonnapealiku tööpostid. Mõttuse viimase ametiaja aja sisse jääb Otepää malevkonna staatuse taastamine - üksikkompaniist tehti taaskord malevkond.
 
Kohusetundliku tegevuse eest Kaitseliidus on vanemseersant Mõttust autasustatud Kaitseliidu Valgeristi III klassi medali, Kaitseliidu I, II ja III klassi teenetemedali, Võidutule medali, Valgamaa maleva II ja III klassi teeneteristi, Naiskodukaitse Liiliaristi Hõberisti ning abipolitseiniku teenetemedaliga.
 
Veel ka selle aasta novembris tunnustati Aleksandrit Kaitseministeeriumi hõberinnamärgiga pikaaegse ning silmapaistva panuse eest Kaitseliidu ülesehitamisel kohalikul tasandil. Teiste tunnustuste seas on ta saanud ka Otepää valla aasta isaks.
 
Aleksandrit jäävad mälestama abikaasa, kaks tütart, neli lastelast ja üks lapselapselaps.
 


Puhka rahus, Sass.