Teksti suurus:
A A A

Möödunud nädalavahetusel, 29. jaanuaril möödus 130 aastat kindralmajor Aleksander Jaaksoni sünnist

31.01.2022
Auväärse sündmuse tähistamiseks koguneti hommikul Pokardi mõisa juures oleva mälestuskivi juurde.
Kaitseliidu Valgamaa maleva Helme üksikkompanii pealik Riho Karu ja Tõrva valla vallavanem Maido Ruusmann viisid läbi mälestustseremoonia, asetades mälestuskivi esisele pärjad. Naiskodukaitse esindajad süütasid küünlad ja palve luges Valgamaa maleva kaplan Arvo Lasting.
Tõrva vallavanem Maido Ruusmann kirjeldas kindralmajori suuri teeneid nii riigikaitse kui hariduse valdkonnas. „Kindralmajor Jaaksonil oli oluline roll nii I maailmasõjas, Vabadussõjas kui ka hilisema omariikluse ajal. Kindralmajor oli küll haridusminister, kuid sidus edukalt hariduse riigikaitsega ning tegi valdkonnas kardinaalseid ümberkorraldusi. Saame olla uhked, et nii mitmed silmapaistvaid isikud on pärit siitsamast,“ sõnas Ruusmann.
Naiskodukaitse Tõrva jaoskond andis üle tänukirjad senise meeldiva koostöö eest Tõrva vallale ja Helme üksikkompanii liikmele Endel Nael`ale. 
Helme üksikkompanii pealik leitnant Riho Karu tänas Valgamaa maleva nimel Tõrva vallavalitsust, Helme üksikkompanii ja Naiskodukaitse Tõrva jaoskonna liikmeid osalemast mälestustseremoonial ning kutsus Tõrva jaoskonna liikmete poolt pakutavale soojale teele ja pirukatele. Mälestustseremoonia tähistamist jääb meenutama ühispilt.
 
Kindralmajor Aleksander Jaakson sündis 29. jaanuaril 1892 Holdre vallas ja suri 2. oktoobril 1942 Venemaal. Aleksander Jaakson oli Vabadussõjas 6. jalaväepolgu II pataljoni ülem. Lisaks oli Jaakson Sõjaväe Ühendatud Õppeasutuste ülem (1933-1936), Eesti Vabariigi haridusminister (1936-1939) ja viimane Sõjavägede Staabiülem (1939-1940).