Teksti suurus:
A A A

Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva tähistamine 3. jaanuaril 2023 Tõrva vallas

Kestvus: 03.01.2023 -
3. jaanuaril 2023. a kell 10.30 möödus 103 aastat Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmitud relvarahu väljakuulutamisest, mis tegi lõpu pea kaks aastat kestnud okupatsioonile ja sõjategevusele.
Juba 1920. aastatel sai alguse traditsioon pidada relvarahu kehtima hakkamise hetkel vaikuseminutit, et austada neid eestlasi ja välismaalasi, kes võitlesid Vabadussõjas ja andsid seal oma elu Eesti vabaduse eest.
Kaitseliidu Valgamaa maleva esindajana mälestasid Tõrva vallas mälestusmärkide juures sõjas langenuid pärgade asetamise, küünalde süütamise ja au andmisega Helme üksikkompanii ja Naiskodukaitse Tõrva jaoskonna esindused. Tseremooniatega alustati Tõrva Gümnaasiumi Vabadussõja mälestusmärgi juures, Roobe risti juurde Helme kalmistul jõuti täpselt vaikuseminutite hetkeks ning mälestuspäeva viimased tegevused toimusid Taagepera mälestusmärgi juures.

Vabadussõjas kaotasime üle 6000 inimese, neist 3588 otseses lahingutegevuses, kuid võiduta Vabadussõjas poleks tänasel päeval Eesti riiki ja rahvast.

Riho Karu
Leitnant(r)
Helme ÜK pealik