Teksti suurus:
A A A

Valgamaa maleva 104. aastapäev

22.11.2022
18. novembril Valgamaa maleva 104. aastapäeva puhul viidi läbi samaaegselt eraldi toimunud pidulikud rivistused ja koosviibimised nii Valgas, Tõrvas kui ka Otepääl.
Helme üksikkompanii viis läbi piduliku rivistuse tagasihoidlikes ja välistes tingimustes Tõrva Gümnaasiumi juures asuva Vabadussõja mälestussamba juures. Pidulik rivistus algas EELK Helme Maarja koguduse õpetaja Valgamaa maleva kaplan Arvo Lasting`u jutlusega. Ausamba jalamile asetati pärg ning Valgamaa maleva pealik major Kaido Lusik pidas kõne, milles toonitas iga kaitseliitlase olulisust Eesti iseseisvuse hoidmisel ning õnnitles Helme üksikkompanii liikmeid maleva 104. aastapäeva puhul andes samas ka üle ergutused tublidele tegevliikmetele. Ühe pidulikuima momendina oli rivistusel Valgamaa maleva pealiku poolt maaväeohvitseri mõõga andmine Helme üksikkompaniile vastutavale hoiule, kui vaba mehe tunnuse ja kaitsetahte sümboli. Mõõga võttis vastu Helme üksikkompanii pealik leitnant Riho Karu allkirjastades samas koos malevapealikuga vastava tunnistuse.
Piduliku rivistuse lõpetuseks oli kaetud suupistete laud rivistuse ala kõrval asuvas telgis. Rivistusel osalejatel oli võimalik end soojendada tuleurnis süüdatud lõkke juures ja nautida kamraadidega koos olemist.
 
 
Pildid: Kärt Karu.